Met ruim 820 brieven, een bericht in de krant, op de social media-kanalen van de gemeente, een nieuwsbrief en nieuwsbericht via Uithoorndenktmee zijn omwonenden en geïnteresseerden uitgenodigd om het eerste ontwerp te bekijken. Dit heet ook wel een voorlopig ontwerp. Op een voorlopig ontwerp kan iedereen reageren. Alle aandachtspunten verzamelen we en bekijken we goed. Met de punten waarmee we het plan beter kunnen maken voor de wijk, maken we het definitieve ontwerp.
De video over het gebouw en de ruimte buiten is meer dan 250 keer bekeken. De online vragenlijst die erbij hoorde is 10 keer ingevuld. Op 22 januari kwamen ongeveer 25-30 wijkbewoners, maar ook medewerkers en ouders met leerlingen naar De Scheg. Ze spraken met de architect en met de gemeente, bekeken de tekeningen van het gebouw en de speelplekken buiten en de video over het ontwerp. Er zijn nog 7 vragenlijsten op papier ingevuld.
Onderwerpen
Er waren veel positieve reacties over de kleur en de materialen van het gebouw. En over het vele groen buiten. De vragen gingen vooral over het geluid vanaf de speelplekken, de met de wijk gedeelde plekken zoals de moestuin en het sportveldje, de plekken voor jongeren en inclusiviteit.
De projectgroep werkt nu het ontwerp verder uit. Als dat klaar is, nodigen we iedereen uit dit weer te bekijken.
Bekijk de planning
Ontvang de nieuwsbrief